T16C397M060EZSS datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    T16C397M060EZSS
  • Производитель
    Tansitor Electronics
  • Описание
    Tansitor Electronics T16C397M060EZSS Capacitance: 390 uF Voltage Rating: 60 V ESR: 0.9 Ohms Tolerance: 20 % Termination Style: Axial Operating Temperature Range: - 55 C to + 85 C Mfr Case Code: C Case Case Diameter: 9.53 mm Case Length: 26.59 mm Series: T16 Product: Tantalum Wet High Reliability Dimensions: 9.53 mm Dia. x 26.59 mm L Leakage Current: 3 uA Ripple Current: 2100 mA Type: Wet Tantalum Extended Capacitance Glass-to-Tantalum Hermetic Seal Voltage Rating DC: 60 V